Tacizci Akademisyene “Ödül” Gibi Terfi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde (RTEÜ) hakkında öğrencileri taciz ettiği ve kasıtlı olarak düşük not verdiği iddiaları bulunan akademisyen Serkan Hacıcaferoğlu’nun, RTEÜ Rektörü Hüseyin Karaman tarafından ödüle layık görülerek makamı yükseltildiği ortaya çıktı.

RTEÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda okuyan 4 kadın ve 2 erkek öğrenci, Rektörlüğe dilekçeyle başvurarak Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu’nun kendilerine yönelik taciz ve mobbingde bulunduğunu ifade ederek, sosyal medya yazışmalarının da yer aldığı bir dilekçeyi Rektörlüğe sundu.

Öğrencilerin bu şikayetleriyle beraber RTEÜ Rektörlüğü “Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu hakkında başlatılan disiplin soruşturması neticesinde herhangi bir disiplin cezasına gerek olmadığına karar verildi” cevabını şikayetçi öğrencilere gönderdi.

RTEÜ Disiplinin Kurulunun bu kararı sonrası Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölüm Başkanlığı görevine atandı.

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, öğrencilerin şikayette bulunduğu durumla ilgili yerel bir televiyon kanalına yaptığı açıklamada “Bazen öğretmenler bazen de öğrenciler alınan kararlardan memnun olmayabiliyorlar. Biz yasalar çerçevesinde gereğini yaptık, öğrencilerimiz memnun olmayabilirler, yapacak bir şey yok” ifadelerini kullanarak Hacıcaferoğlu’nun yanında bir tutum sergilemeye devam ederken, başka kadın öğrenciler de RTEÜ Rektörlüğüne ve YÖK’e dilekçe verdi.