İstiklal Caddesi’ne 7 Bin Kişi Sınırlaması ve Sağdan Yürünecek

Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, covid-19 “önlemleri” kapsamında İstiklal Caddesi’nde uygulanacak kısıtılamaları açıkladı. İstiklal Caddesi’nde 7 bin kişiden fazla kişi olmayacak. Herkes sağdan yürüyecek. Kısıtlama bugün başladı.

Kaymakam Demirelli’nin, İstiklal Caddesi’nde yarın saat 10.00’dan itibaren uygulanacak önlemlere ilişkin Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Değerli İstanbullular yarından itibaren #Koronavirüs tedbirleri kapsamında, insan yoğunluğundan kaynaklı bulaş riskini azaltmak için İstiklal Caddesi’ne girişleri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile sınırlandırdık.

Caddenin Taksim Meydanı girişinden Tünel Meydanı’na kadar olan kısmında aynı anda 7000 kişi bulunabilecek ve yoğunluğun artması durumunda girişleri geçici olarak durduracağız.

Aynı zamanda yüz yüze gelecek şekilde yürümenin bulaş riskini daha da artırması nedeniyle tramvay yolu orta nokta kabul edilerek herkesin sağdan yürümesine karar verdik. Kısıtlama yarın saat: 10.00 ‘dan itibaren yürürlüğe girecek.

Caddenin kalabalık olması ve bulaş riskini azaltmak için bu kararı almak durumunda kaldık. Caddedeki tüm esnaf ve işyeri sahiplerimizden, vatandaşlarımızdan ve gezmeye gelen tüm yabancı misafirlerimizden bizi anlayışla karşılamalarını ve bu kısıtlamalara uymalarını bekliyoruz.”