Berat Albayrak Varlık Fonu’ndaki Görevinden de Ayrıldı

Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı görevinden istifa etmesinin ardından Varlık Fonun’ndaki görevinden de ayrıldı. İletişim Başkanlığı : “Görevlerinden aflarını talep eden Sayın Dr. Berat Albayrak ve Sayın Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyelikleri sona ermiş, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Sayın Ahmet Burak Dağlıoğlu Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından atanmıştır” açıklamasını yaptı.

Varlık Fonuna Atanan Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir?

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunudur. Geçmişte Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği genel sekreterliği de yaptı.

Berat Albayrak’ın İstifası:

Berat Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettiğini Instagram hesabı üzerinden duyurmuştu. AKP’ye yakın medyada istifaya ilişkin herhangi bir habere yer verilmezken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan bir gün sonra yapılan açılamada istifanın kabul edildiği belirtilmişti. Daha sonra ise Albayrak’ın Varlık Fonu Başkan Yardımcılığı görevine devam ettiği ortaya çıktı. Boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine ise Lütfi Elvan getirilmişti.

Varlık Fonu Nedir?