Nadira’nın Ağabeyi: “Kardeşimin Katili Şirin Ünal”

AKP’li Şirin Ünal’ın evinde yaşamını yitiren Nadira Kadirova’nın ağabeyi  Muhammet Ali Kadirov, dün yayınlanan görüntüler sonrası yaptığı açıklamada, kardeşinin katilinin Şirin Ünal olduğunu söyledi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Muhammet Ali Kadirov “Şirin Ünal kendisine avukat, savcı ayarlamış. Kardeşime şizofren dediler. Kardeşimin şizofren olduğuna dair hiçbir delil yoktur ellerinde. Kardeşime fuhuş yaptığı yönünde suçlamalar ortaya attılar. Aslında bütün bunlardan dolayı ben şikayetçiyim. Küçücük meleğim ile ilgili ellerinde hiçbir kanıt yokken nasıl bu iftiraları atabilirler? Adli tıp sonuçlarında kardeşimin tacize uğradığı ortaya çıktı”  ifadelerini kullandı.

Cinayetin yaşandığı gün kardeşiyle konuştuğunu aktaran Kadirov, olayın aydınlatılması için verdikleri hukuki mücadelenin ise hep engellenmek istendiğini dile getirdi. Takipsizlik kararına yaptıkları itirazın da reddedildiğini anımsatan Kadirov, “Ne yaptıysak önümüze bir engel çıkarıyorlar ve olayı kapatmaya çalışıyorlar. Kardeşimin cenazesini Bilkent Şehir Hastanesi’ne götürdük. Orada da kardeşime öldürülmeden önce ilaç verildiği anlaşıldı. Biz bu ilacın ne olduğunu, ne zaman verildiğini öğrenmek istediğimizde doktorlar bize cevap vermedi. Avukatımıza bunun cevabını vermedi. Çünkü Şirin Ünal hastanedeki doktorları da savcıları da emniyeti de elindeki haram parasıyla ve mevkisiyle satın aldı. Bu baskıyla karşı karşıya kaldık” dedi.

Ortaya çıkan yeni görüntülere de değinen Kadirov, “faşizm dizisi” izler hissiyatına kapıldığını belirtti. Kadirov, “Hiç kimse kendisini orada yaşanılanlara maruz kalan birinin yerine koyamaz. O esnada o odada ben olsaydım, çok korkmuş, çok acı çekmiş olurdum. Çok korkunç. Hem kardeşime uyuşturucu iğneler vurmuşlar, hem boğuşmalar olmuş. Orada eminim birden fazla kişi kardeşimi dövmüştür. Kardeşimin vücudunda darp izleri, morarmalar vardı. Başının arkasına darbe almıştı. Sol gözünün altında morluklar vardı. Kardeşimi Ünal öldürdü. Eğer Ünal olmasaydı bu cinayet çoktan aydınlatılmıştı ve suçlular cezalandırılmıştı. Bu görüntüler Şirin Ünal’ın kardeşimi öldürdüğünü ortaya çıkarıyor.” ifadelerini kullandı.