Boşanmak İstediği Erkek Tarafından Vurulan Kadının Kanıyla Yazdığı Not: ”Beni Ragıp Vurdu Üzülmeyin Kurtuldum”

Nurtaç Canan, boşanmak istediği erkek Ragıp Canan tarafından defalarca kurşunlandı. Öleceğini düşünerek kanıyla Ragıp Canan’ın ismini yere yazdı. Yerde, “Annem babam hakkınızı helal edin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum” notu bulundu.

Nurtaç Canan ve Ragıp Canan, 23 yıl önce evlendi ve Ragıp Canan evlilikleri boyunca Nurtaç Canan’a şiddet uyguladı. Nurtaç Canan yıllarca Ragıp Canan tarafından şiddete maruz kaldı; kafasında kavonoz kırıldı, kaynar suyla yakıldı. Yaşadıkları karşısında ayrılmak istediği için İstanbul Zeytinburnu’ndaki evine giden Nurtaç Canan, Ragıp Canan tarafından belden aşağısına defalarca silahla kurşun sıkılarak öldürülmeye çalışıldı.

Vücuduna 5 kurşun isabet eden Nurtaç Canan yere yığıldı. Ragıp Canan Nurtaç Canan’ın banka kartını ve telefonunu alarak kaçtı. Hareket edemeyen Nurtaç Canan, öleceğini düşünerek kendi kanıyla yere bir not yazdı: ‘Annem babam hakkınızı helal edin. Üzülmeyin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum.’

Ragıp Canan kaçtıktan sonra oğlunu arayıp, “Anneni dövdüm, git bir bak” dedi. Annesinin yanına giden oğlu korkunç manzarayla karşılaştı.

Hastaneye kaldırılan Nurtaç Canan’a bacağının kesilebileceği söylendi. Ameliyat başarılı geçti ve bacakları kesilmekten kurtuldu. Ancak Canan artık yürüyemediği gibi bacaklarını kıpırdatamıyor. Hâlâ yakalanamayan Ragıp Canan’ın mesaj atarak ve akrabalarını araya sokarak barışmaya çalıştığını söyledi.

Nurtaç Canan şunları söyledi:

“Korktuğum için şikâyette bulunamadım hiç. Genç kızları taciz etti. Müşterimle beni aldattı. Beni vurduktan sonra babamı arayıp ‘Git kızını öldürdüm, cenazesini kaldır’ diyor. Bir kurşun hâlâ bacağımda onu çıkarmayacaklarmış. Bana hayatı boyunca ‘Benden ayrılamazsın seni sakat bırakırım’ deyip durdu. Öldüremediği için benden vazgeçmiyor. Ama dediğini yaptı, sakat bıraktı. Dün mesaj attı oğluma ‘Ben yemin etmişim senin annen benim ilk ve son karım olacak’ diye. Öldürmeden vazgeçmeyecek.”