Kaymakam Suikastinin Altından Emniyet Amiri Çıktı!

Mardin’in Derik Belediyesi’ne kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün 10 Kasım 2016 tarihinde makamına konulan bombanın patlatılması sonucu ölmüştü. Muhammed Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, kardeşinin ölümüne neden olan bombanın dönemin Derik İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hakan Kutluay tarafından makama konulduğunu söylerek açıklama yaptı;

“Ülkesini, milletini hizmet aşkı ile seven bir kaymakamı mesai saati içerisinde çalışma masasına kendi ilçe emniyet amiri Mustafa Hakan Kutluay tarafından konulan bomba ile şehit etti. 3 yıl 1500 km yolu 20 den fazla duruşma yaptık koskocaman bir hiç. Kaymakamın kanından nemalanan ödüllenen bir sürü hain var.” 

Konuya dair daha önce kimi açıklamalarda bulunan Safitürk’ün babası Asım Safitürk de, olay günü yaşananları anlatırken, olayda sorumluluğu bulunduğunu iddia ettiği Emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutluay’ın olay yeri inceleme ekipleri gelmeden olay yerini temizlettiğini belirterek, olaydan önce kameraların söküldüğünü söylemiş, sağlık helikopteri geldiği halde Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde oğlunun Yaman tarafından bekletildiğini belirtmişti.

Kaynak : Patlamaya dair açılan davalar ve diğer bilgileri için Mezopotamya Ajansı