Göğsünde 3 Mermiyle Yaralı Bulunan Askerin Ölümü, İntihar Denilerek Kapatılmaya Çalışılıyor

Van’da zorunlu askerlik yapan Muş Malazgirt doğumlu 21 yaşındaki Ahmet Türeli, bir hafta önce nöbette olduğu sırada göğsünün sol üst tarafında 3 adet piyade tüfeği mermisiyle ağır yaralı halde bulunmuştu.

Van Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ardından 2 gün sonra Van’dan Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (GATA) sevk edilen Türeli, dün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Malazgirt’teki cenazede kardeşinin intihar etmediğini söyleyen ağabeyi Fecri Türeli, kardeşinin intihar ettiğine yönelik iddialara inanmadıklarını söyleyerek “Kardeşim sol göğüs üstünden, kalbe bir santim kala G-3 ile 3 mermiyle vuruldu. Bize intihar ettiği söylendi, fakat ben buna inanmıyorum. Kardeşim terhisine az kalmıştı. Bu ayın 31’de gelecekti. Biletini bile kesmiştik. Herhangi bir sıkıntısı yoktu. Neden intihar etsin ki? Bu olay bir hafta önce yaşandı. Dün sabah yaşamını yitirdi. Bugün defnettik. Kesinlikle bunun intihar olmadığını düşünüyoruz ve bununla ilgili gereken soruşturmayı açacağız. Davanın takipçisi olacağız” dedi.