#ŞuleÇetİçinAdalet| Şule’nin Katledilmesine İlişkin Dava Bugün Başlıyor

Şule Çet, 28 Mayıs tarihinde Ankara’da bulunan bir plazada Çağatay Aksu ismindeki bir erkeğin cinsel işkencesine uğradıktan sonra plazanın 20’nci katından atılarak katledilmişti.

Gazi Üniversitesi’nde Sanat Tasarım öğrencisi olan 23 yaşındaki Şule Çet, Çağatay Aksu’nun ortağı oluğu şirkette çalıştığı sırada başka bir patron tarafından kovulmuştu.

Şule’yi tekrar işe dönmesini konuşmak için buluşmaya çağıran katil, görüşmeden sonra kadının gitmesine izin vermedi. Şule ise ev arkadaşına “Beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle. Adam bana takmış, bırakmıyor keşke gelmeseydim” mesajları atmıştı.

Katil Çağatay Aksu ise gözaltına alınmasına rağmen Şule’nin intihar ettiğini söyleyerek adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Daha sonraki süreçte ise Aksu tutuklanmış ve adli tıp kontrolünde tırnağında Şule’ye ait doku örneği bulunmasına rağmen rapora yazılmadığı açığa çıkmıştı.

Katillerin hazırlattığı ve daha önce de,1989 yılında işkencede kolu kırılan Kutay Merinç’e sağlam raporu veren adli tıp doktoru  Mehmet Nuri Aydın’ın imzasının bulunduğu raporda ise “bir kadın bir erkekle tenha bir yerde içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye de rızası vardır” ifadelerine yer verilmiş ve bu ifadeler sahte referanslarla desteklenmişti.

Şule İçin Adalet

Çeşitli kadın örgütleri, bugün saat 10:00’da Şule’nin katilleri Çağatay Aksu ve Berk Barand’ın yargılamasının başlayacağı dava için çağrıda bulundu.