Taksiciler Uber’e Karşı

Taksi- Uber tartışmaları sürerken taksiciler her geçen gün farklı bir eylem yapıyor. Bakırköy Meydanı’nda toplanan İstanbul Taksiciler Platformu basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Akın Atlı, şunları söyledi:
“Suç bu kadar sabitken yetkililerin bu hırsızlara sessiz kalması son derece yanlıştır, üzüntü ve kaygı vericidir. Hukukun üstünlüğüne inandığımız ülkemizin yöneticileri, yetkililer ve değerli savcılarımız ile vergi müfettişlerimizi bu global hırsız ile mücadele etmeye davet ediyor, haklı davamızda bize destek olmalarını bekliyoruz.”

Bakırköy- Bostancı arasında yolcuları artık lüks araçlarla taşıyacaklarını ve bunun yasal olmadığını açıklayan taksiciler: “Her gelenin, her isteyenin şehir içi yolcu taşımacılığı yapabilmesi eğer kurallara kanunlara tabi değil de mümkünse, bu kadar kolay ise ya da lüks veya VIP ibaresi adı altında yasal olmayan bir şey yapıldığı görmezden gelinecek ise ya da yoğunluk yaşanıyor denilip hukuk dışı alternatifler aranacak ise bugünden itibaren Bakırköy-Bostancı arasında lüks otobüs seferleri koyduğumuzu bilmenizi isteriz. Ayakta yolcu alınmadan belediye otobüs fiyatına yapılacak bu hizmetin ilk seferi de ücretsizdir.” diye açıklama yaptılar.

Taksiciler daha sonra sembolik olarak bindikleri otobüsten inerek eylemlerini sonlandırdılar.