Tecavüzcü: “Çocuk Benimse Kabul Ederim”

Sakarya’da 27 yaşındaki zihinsel engelli kadına tecavüz eden 56 yaşındaki Kerim adlı kişi, DNA testi sonucunda tutuklandı. Tecavüzü reddetmeyerek , DNA testi yapılmasını istedi, bebeği kendisinden olması durumunda nüfusuna kabul edeceğini söyledi.

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde yaşayan engelli kadına, 19 Ekim 2017’de karın ağrısı çekince Karasu Devlet Hastanesi’ne götürüldü.Kadının hamile olduğu belirlendi. Daha sonra  56 yaşındaki evli ve iki çocuk babası  Kerim adlı kişi gözaltına alındı. Tecavüzü reddetmeyen adam, DNA testi yapılmasını istedi, bebeği kendisinden olması durumunda nüfusuna kabul edeceğini söyledi. Mahkemeye bile çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Test sonrası tutuklama
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün korumaya aldığı kadın, bir süre sonra doğum yaptı. Adli tıp kurumunun DNA testi sonucunda, bebeğin babasının Kerim adlı kişi olduğu belirlendi. Yeniden gözaltına alınan adam tutuklandı.
Öte yandan kadının 18 yaşındaki kız kardeşinin de bir akrabası tarafından taciz edildiği öğrenildi. Baba İsmail D. ise kalp spazmı geçirdi, bir ay yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitirdi.