Tokat’ta KYK Yurdunda 69 Öğrenci Zehirlendi

Tokat’ta, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kadın Öğrenci Yurdu’nda kalan üniversite öğrencilerinden 69’u gıda zehirlenmesi şüphesi ile tedavi altına alındı.

Öğrenciler mide bulantısı, ishal gibi şikayetlerle Tokat Devlet Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezine götürüldü. Genel durumları iyi olan öğrencilere hastanelerin acil servislerinde serum takılarak ilaç tedavisine başlandı. 21’i Tokat Devlet Hastanesi’nde olmak üzere 69 öğrenciden 40’a yakını yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

KYK Tokat İl Müdürü Fahri Delen, yemeklerden tahlil örnekleri alınarak inceleme başlatıldığını belirterek, “Bir başka suda, yemeklerde bir şey varsa onlar tahlil sonuçlarına göre çıkacak. Öğrencilerin biraz da birbirlerinden etkilendiğini değerlendiriyoruz. Doktorlarla görüştüm, ciddi bir durum olmadığını söylediler. Birçok öğrenci ayakta tedavi edildiğini, baş dönmesi, ishal olanlara ise serum takılarak taburcu edildiğini söyledi.” diyerek zehirlenmeden yurt yemeklerinin sorumlu olduğunu reddetse de,  aynı yurtta kalan 69 öğrencinin aynı gün aynı şikayetlerle hastaneye kaldırılması, gerçeği gözler önüne sermeye yetti.