Tosuncuk Teslim Oldu

2016 yılında kurduğu “Çiftlik Bank” ile binlerce kişiyi dolandıran ve 2018’den beri yurtdışında “aranan” tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın Brezilya’da Türkiye Konsolosluğu’na teslim oldu.

Sözcü’ye gönderdiği, önceden hazırladığı ya da birileri tarafından eline tutuşturulan metni okuduğu, bir video ile teslim olacağını açıklayan Mehmet Aydın kendisinin masum olduğunu ve ÇB’ın çevresindeki kötü niyetli insanlar yüzünden kendisinin de mağdur olduğunu söyledi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde;

“Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank’ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı.

“Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye’nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.”

“Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.”