Şenyaşar Ailesi: Adalet Sağlanana Kadar Direneceğiz

Adliye binası önünde nöbet eylemlerini 45 gündür sürdüren Şenyalar ailesi, hastanede maruz kaldıkları saldırıya dair “gizlilik” kararının kaldırılmasına dair yapılan başvurunun reddedilmesine tepki göstererek, “Adalet sağlanana kadar direneceğiz” dedi.

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı nöbet eylemi, 45’inci gününde devam ediyor.

Şenyaşar ailesi sabahın erken saatinde adliye binası içerisinde oturarak nöbet eylemlerini başlattı. Sosyal medya hesaplarında paylaşım yapan aile, kendilerine yönelik Suruç Devlet Hastanesi’ndeki ikinci saldırıyla ilgili açılan soruşturmada alınan “gizlilik” kararının kaldırılması için yapılan ikinci itirazın da reddedilmesine tepki gösterdi.

Şenyaşar ailesi, anne Emine Şenyaşar’ın karar sonrası adliye bahçesinde ağıt yakmasına dair görüntüleri, “Üç yıl önce Suruç Devlet Hastanesi’nde üç insanımız katledildi. Dosyadan gizlilik kararının kalkmasını talep ettik. üstünlerin hukuku uygulanarak talebimizi heyet reddetti. Sırada Anayasa Mahkemesi var. Adalet sağlanana kadar direneceğiz. Buradan gitmeyeceğiz” mesajı ile paylaştı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı