Fransa’da Bir Kadın Katledildi

Fransa’nın Strasbourg kentinde 23 Aralık’tan beri kayıp olan dört çocuk annesi Yasemin Çetindağ’ı , iki ay öncesine kadar birlikte yaşadığı Savaş Özyanık’ın katlettiği ortaya çıktı. Cesedi, katil zanlısına yardım eden kişinin itirafları sonucunda 28 Aralık günü Vendenheim ormanında gömülü olarak bulundu. 
Muhabirimiz Barış Balseçer’e konuşan Yasemin’in babası Azad Çetindağ, kızının bu kişi ile yaklaşık 8 yıldır birlikte yaşadığını, ancak son iki aydan beridir ayrılmak istediğini belirtti. Kızının dört torununun gözleri önünde katledildiğini belirten baba Çetindağ, olayı şöyle aktardı: “23 Aralık sabahı kızımın katili eve gidiyor. Yasemin’in başkalarıyla konuştuğunu söyleyip, çocukların gözleri önünde ilkin tokatlıyor. Sonra ise mutfaktan aldığı bıçakla yaralıyor. Bununla yetinmeyip  boynuna sardığı fularla boğuyor. Cansız bedenini banyoya taşıyıp, kapıyı kilitliyor. Çocukları alıp kendi evine götürüyor,  geri dönerek bir arkadaşıyla birlikte cansız bedenini yakında bulunan bir ormana gömüyor.”

Çewlîk’te olduğu için her sabah kızıyla mutlaka telefonla görüştüğünü ancak o gün kendisi dışında onu arayanların da ulaşamaması üzerine, diğer kızlarının polise kayıp bildiriminde bulunduklarını dile getiren baba Çetindağ, polisin ev araması sonucu kan izlerine rastlaması üzerine Savaş Özyanık’ın gözaltına alındığını aktardı. 
Cinayeti inkar eden Savaş Özyanık’a 48 yaşında uyuşturucu kaçakçılığı dahil, adli birçok suçtan 11 kez tutuklanan biri tarafından yardım edildi. Yasemin Çetindağ’ın cansız bedenini aracının bagajında taşıyan bu kişinin itirafları sonucunda cesedin ormanda bulundu. 26 Aralık’ta Savaş Özyanık’ın tutuklanarak cezaevine konulduğunu bildirdi.