Derya Elbasan Sesini Duyurmak İstiyor

İstanbul Kurtköy’de yaşayan Derya Elbasan 20 yıllık evliliği boyunca sistematik işkenceye maruz kaldığı için evli olduğu Erol Elbasan’a boşanma davası açmıştı. Boşanma davası açtığı için Erol Elbasan tarafından tabancayla öldürülmek istendi. Silahın tutukluluk yapmasıyla şans eseri canını kurtaran kadına Erol Elbasan silah kabzasıyla defalarca kez vurup darp ettikten sonra olay yerinden kaçtı.

Tedavi altına alınan Derya Elbasan, “Bana yumruk attı, sonra cebindeki silahı çıkarttı. Sonra diz çöktürdü. Ve iki kere tetiğe bastı. Ama silah tutukluk yaptı.” dedi.

19 yaşındaki Hira Elbasan (19) annesinin şans eseri hayatta kaldığını belirterek, “Şimdiye kadar 20’ye aşkın şikâyette bulunduk ama hep ertesi günü serbest bırakıldı. Ben annemi işe gönderirken balkondayım, işten gelirken yine balkondayım. Psikolojim çöktü, yorulduk” diye konuştu.

Elbasan, babasının cinayet işlediğinden dolayı yaklaşık 15 yıl hapis cezasının olduğunu, bir kısmını yattığını, şartlı tahliye ile hapishaneden çıktığını söyledi. Her şikayetin ardından devlet tarafından serbest bırakılan babasının artık tutuklanmasını talep ediyor.