Ali’nin Yoldaşları’ndan Kadıköy PTT Önünde Eyleme Çağrı

Geçtiğimiz günlerde Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’ne posta yoluyla gönderilen Meydan Gazetesi’nin 51. sayısı, gazetede yer alan 3 yazı bahane edilerek hapishaneye alınmamıştı. Söz konusu yazılardan biri, Anarşist Bir Demiryolcunun Hikayesi, Bizim Ali”– başlıklı yazıydı. Hapishane yönetimi, Ali Kitapcı anısına çıkarılan ve hayatını anlatan kitabın yazarı ile yapılan söyleşi için, “terör örgütü üyesinin hayatından alıntılar yaparak övgüyle bahsedildiği” yorumunu yapmıştı.

Devletin bu ithamı sonrası Ankara’da, Ali Kitapçı’nın ailesi ve yoldaşları bu duruma tepki gösteren bir basın toplantısı düzenlemişti. Basın toplantısında okunan basın metninde “…Ali Kitapcı’yı da, onun fikirlerini de, 10 Ekim karanlığında katledilen tüm canlarımızı da yaşatmaya devam edeceğiz. Bu ithamlarda bulunanlar mutlaka hesap verecekler.” ifadeleri kullanılmıştı.

10 Ekim 2015’te Ankara Tren Garı önünde cihatçı terör çetesi IŞİD tarafından katledilen Ali Kitapçı’nın, devletin ilgili kurumu tarafından “terör örgütü üyeliği” ile itham edilmesini protesto etmek için Ali’nin Yoldaşları olarak bizler de,önümüzdeki salı günü saat 14:00’te Kadıköy PTT önünde bir araya gelerek buradan Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’ne , Meydan Gazetesi ve “Bizim Ali ‘Anarşist Bir Demiryolcunun Hikâyesi” adlı kitabı göndereceğiz. Onların sözünü, onların kavgasını sürdüreceğiz.