Üçüncü Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Gecesi 26 Kasım’da Kadıköy’de

Çalışma şartlarına karşı direnişe geçip, patronların emriyle gözaltına alınıp yaklaşık 3 aydır tutsak bulunan Üçüncü Havalimanı işçileri için Kadıköy’de dayanışma gecesi düzenlenecek.

Üçüncü Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformunun düzenlediği etkinlik 26 Kasım Pazartesi akşamı Kadıköy’de bulunan Caferağa Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Dayanışma gecesi için platformun çağrısı şöyle;

“Üçüncü Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu‎ olarak 26 Kasım’da “Buzu Kıran Yolu Açanlara Selam Olsun” şiarıyla Dayanışma Gecesi’nde buluşuyoruz.

Üçüncü Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu olarak, işçi aileleri, direnişteki işçiler ve sanatçıların katılımıyla Üçüncü Havalimanı işçilerinin talepleri talebimizdir, tutuklu işçiler serbest bırakılsın” demek için dayanışma gecesinde buluşuyoruz.

Üçüncü Havalimanı işçilerinin taleplerinin inşaat işçileri başta olmak üzere tüm işçilerin insanca çalışma ve yaşam için sağlanması zorunlu şartlardı ve bu talepler 14 Eylül’de “Köle değiliz” çığlığıyla tüm ülkeye yayıldı. Fakat bu haklı talepleri dile getiren işçiler gözaltına alındı, tutuklandı.
Bugün aralarında Devrimci Yapı İşçileri Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut, İnşaat İşçileri Sendikası yöneticileri Yunus Özgür, Özkan Özkanlı, Uğur Karadaş, Anıl Deniz Gider’in de bulunduğu 31 işçi arkadaşımız Silivri Hapishanesi’nde tutuklu.

3’üncü Havalimanı işçileri tüm inşaat İşçilerinin yaşadığı kölelik düzenindeki bu sessizliği bozdu, 14 Eylül’deki iş bırakma eylemiyle buzu kırdı ve yolu açtı.Eyleme katılan 61 arkadaşımız hakkında asılsız iddialarla dava açıldı.
5 Aralık’ta saat 09.30’da GOP Adliyesi’nde görülecek bu dava haklı taleplerini dile getiren işçi sınıfına bir gözdağı, sendikal örgütlenmeye yönelik bir saldırıdır. Bizler sermaye ve devletin bu saldırılarına sessiz kalmayacağız. Buzu kırıp yolu açanlarla birlikte yürümeye devam edeceğiz.
3’üncü Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu olarak hem havalimanındaki işçi arkadaşlarımızın taleplerini sahiplendiğimizi göstermek hem de “Tutuklu Havalimanı İşçilerine Özgürlük” talebimizi hep birlikte haykırmak için sanatçı dostlarımızın da katılımıyla 26 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 19.00-22.00 arasında Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda düzenleyeceğimiz dayanışma gecesinde bir araya geliyoruz.

Dayanışma Gecesi’nde bizlerle beraber olmak isteyen dostlarımız etkinlik davetiyelerini aşağıdaki adreslerde bulabilirler.

Zeki Göker Kültür Merkezi
Caferağa Mah. Tellalzade Sk.
No: 30 Kadıköy

Önder Babat Kültür Merkezi
Asmalı Mescit Mah.
Gönül Sk.
No:16 Beyoğlu

Egitim-Sen İstanbul 7 Nolu Şube
Marmara Cad.
Çiğdem Sk. Yapı Kredi Bankası Üstü
Kat:5 Avcılar”