Devrimci Tutsaklara Efrîn Tehdidi: “Burayı Efrîne Çevireceğiz, sizi de yakacağız”

Edinilen bilgilere göre, Tarsus T Tipi Hapishanesi’nde gardiyanların devrimci tutsaklara yönelik fiziki işkencenin yanı sıra, psikolojik işkencesi de sürüyor. Gardiyanlar tutsaklara, “Burayı Efrîne Çevireceğiz, sizi de yakacağız” tehdidinde bulunuldu.

Mersin Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Hapishanesi’nden tahliye olan Şehriban Erdem, gardiyanların tutuklulara, “Burayı Afrin’e çevireceğiz. Sizi de yakacağız” diyerek tehdit ettiğini söyledi. Erdem, gardiyanların tek tip elbise uygulamasına ilişkin de “Size yeni cici biciler getiriyoruz” dediğini aktardı.

Hapishanede sistematik baskı ve şiddetin Efrîn saldırısıyla birlikte yoğunlaşarak devam ettiğini dile getiren Erdem, 22 Ocak Pazartesi günü sabah sayım yapmak için koğuşlara gelen gardiyanların Efrîn saldırısını dillendirerek kendilerine tehdit ve hakaretler savurduğunu söyledi. A., D. ve S. adlı gardiyanların sözlü hakaretlerine maruz kaldığını ifade eden Erdem yaşadıklarını, “Özellikle; S., girdiği C5 koğuşunda ‘Keşke ben de Afrin operasyonunda olsaydım. Ben orada değilim; ama burayı Afrin’e çevireceğiz. Sizi de yakacağız. Hepiniz teröristsiniz’ dedi. Arkadaşlar da bu söylem üzerine, ‘Neden böyle diyorsunuz?’ diye sorunca, saldırarak fiziki şiddete başvurdu. Daha sonra, gardiyanlar; 4 arkadaşı yerlerde sürükleyerek, darp ederek götürüp hücreye attı” ifadeleriyle anlattı.

Darp edilerek hücreye konulan arkadaşlarının girişimler sonucu akşamüzeri koğuşa geri getirildiğini aktaran Erdem, “Gardiyanlar arkadaşlarımızı hücreye götürdüklerinde de hakaret ederek darp etmişler. Arkadaşlarımız fiziki şiddete maruz kaldıkları için darp raporu aldı” dedi.

(MezopotamyaAjansı)