Açlığın 100. Gününde Nuriye ve Semih İçin Kadıköy’de Sokağa, Eyleme

Bugün tutsaklıklarının 25. açlık eylemlerinin ise 100. gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için bu akşam Kadıköy’de dayanışma eylemi gerçekleştirilecek. Saat 19:30’da Kadıköy Bahariye Caddesi üzerindeki Süreyya Operası önünde başlayacak eyleme, birçok devrimci kurum, siyasi parti, sendika ve dernekler katılım gösterecek. Eylemin, çağrı metni ve çağrıcı kurumları  şu şekilde:

Açlık grevlerinin 100. gününe yaklaşırken, çalışma hakları, dolayısıyla yaşama hakları gasp edilmiş, akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın yaşama haklarına dönük iktidarın sorumsuz tavrı, cezaevi koşullarında karşılaştıkları insan hakları ihlalleri ve sistematik işkence; bizlerin kaygılarını daha da derinleştirmiştir.
Temel bir hak olarak yaşama hakkına dönük iktidarın ve muhataplarının sorumsuzluğu karşısında herkesi, açlık grevinin 100. gününde bir kez daha Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için dayanışmaya çağırıyoruz. Herkesi direnme hakkına, iş hakkına sahip çıkmaya çağırıyoruz. Biz aşağıda imzası bulunan devrimci, demokrat kurumlar, parti ve sendikalar daha önce yine Kadıköy ve Galatasaray Meydanı’nda haykırdığımız taleplerimizi bir kez daha, daha büyük bir kararlılık ve daha yüksek bir sesle haykırıyoruz.
Nuriye ve Semih’in derhal serbest bırakılması ve taleplerinin kabul edilmesi için, zulme karşı onları yaşatmak için, 16.06.2017 Cuma günü saat 19:30’da açlığın 100. gününde Kadıköy Süreyya Operası önünde çiçeklerimizle tek yürek olmaya çağırıyoruz.

Nuriye ve Semih Serbest Bırakılsın!
Nuriye ve Semih’in Talepleri Kabul Edilsin!
İşimizi Geri İstiyoruz!

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul şb.-İnsan Hakları Derneği İstanbul şb.
Özgürlükçü Hukukçular Platformu – Gezi Şehit ve Gazileri Platformu- KESK şb. Platformu – Direnişlerle Dayanışma Platformu – Suruç Yaralıları ve tanıkları Platformu- Çağdaş Avukatlar Grubu– Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası- İdil Kültür Merkezi – Devrimci Hareket – Emekçi Hareket Partisi- Gençlik Federasyonu – TOHAV – Halk Cephesi – Kamu Emekçileri Cephesi – Emek ve Özgürlük Cephesi – Devrimci Anarşist Faaliyet – SYKP – Sanat Meclisi – EMEP – Kaldıraç – Barış Bloku– HDP İstanbul – HDK –BDSP – TKP –Proleter Devrimci Duruş – Partizan- Yüksel Caddesi Direnişçileri