“İşte 29 Yaşında Emekli Olmayı Başaran Genç!” – Furkan Çelik

Evet, sonunda bu da oldu. Macit isimli bir genç bulduğu yöntemle 29 yaşında emekli olabilecek. Hem de öyle senelerce çalışmadan, hayatının sonuna kadar emekli maaşı alabilecek. Herkesin anlayamadığı bu yöntemi açıklayan Macit “sabrettim, kapısında uyudum, gerekirse ezdim geçtim ve sonunda başardım” diyor. Peki bu Macit nasıl oldu da 29 yaşında emekli olmayı garantiledi?

Emekliler geçtiğimiz ay açıklanan intibak yasasıyla kendilerine 1 TL ile 330 TL arasında gelecek olan zamları dört gözle beklerken, Macit’in başarısını duyunca şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Bir işçinin emekli olabilmesi için yaklaşık 9000 gün çalışması ve 60 yaşını doldurması gerekirken Macit, sadece 2 sene çalışarak emekli olabilecek. Üstelik Macit’in emekli maaşı da tam tamına 8 bin TL olacak.

Beyoğlu doğumlu Macit erken yaşta emekli olabilmek için ilk olarak “Genç Siviller” adlı topluluk içinde yer almış ve yalakalık koşturmacasına başlamış. Daha sonra 2011 seçimleri öncesinde kapı kapı dolaşarak, gerekirse başkanlarının paspası olarak, İstanbul’dan 16. sırada milletvekili adayı olabilmiş ve son anda gümrükteki 122 bin oyun gelmesiyle barajı kıl payı geçerek milletvekili olmuştur. Milletvekili olduktan sonra maaşı 11 bin 250 TL olan Macit, 2 sene sonra ise emekli maaşı ile birlikte toplam 19 bin 300 TL maaş alacak. Evet, bizim Macit, meclise 27 yaşında giren, en genç milletvekili olan Muhammet Bilal Macit’tir. AKP milletvekilliğini 16. sırada, son anda kapmıştır.

Kendisini başarılarından dolayı tebrik eder, emekli Mustafa amcamıza, Nebahat teyzemize aybaşına kadar sabır dileriz.

Furkan Çelik
[email protected]